Vedeli ste že ?

 • Terminológia

  n - označuje počet účastníkov v systéme, tj. počet tlačidiel na vchodovom table alebo aj počet telefónov.

  Analóg - charakteristickým znakom takéhoto systému je väčšia požiadavka na kabeláž. Napr pre audio vrátnik 4+n, potrebujete minimálne 4 drôty pre komunikáciu. Pre videovrátnik to môže byť napríklad 9+2+n, kde 9 drôtov je na komunikáciu audio/video a 2 droty sú na prenos video signálu.

   

  Digitál - inštalácia takéhoto systému si nevyžaduje náročnú kabeláž ako pri analógovom systéme. Označenie BUS 6 je predchodcom aktuálne najnovšej technológie BUS 2, kde na komunikáciu audio/video potrebujete len 2 drôty káblu. Pri digitálnom systéme odpadá n - počet účastníkov.

  Videx digitál VX2200 - Audio BUS2 a Audio/Video BUS 6.

   

  Videx digitál VX2300 - Audio/Video BUS 2.

  Antivandal - sú vysoko odolné moduly z 2,5mm hrubej nehrdzavejúcej ocele. V prevedení antivandal sú dostupné jak audio/video, tak aj tlačidlové moduly a samozrejme aj moduly prístupu. Tlačidlové moduly nemajú vytýčený priestor pre menovku. Je to účelové, čím sú moduly odolnejšie proti mechanickým útokom. Menový zoznam sa dá elegantne vytlačiť a nalepiť na vnútornú stranu okennej plochy vo vchode. Grafické spracovanie tlačidlových modulov umožňuje logickú orientáciu v menovom zozname. Grafika Antivandal

  Súprava (KIT) - Kompletné krabicové prevedenie vrátnika. Súprava obsahuje všetko potrebné pre inštaláciu vrátnika (vchodové tablo, telefón, príslušenstvo). Vrátniky v týchto prevedeniach sú dostupné audio, audio/video alebo s rozšírením o prístupový systém.

  Servisné tlačidlo - je prídavné tlačidlo ďalšieho využitia. Príkladom môže byť otváranie viacerých vchodov, prepínanie pohľadov pri zapojení viacerých kamier, domáca automatizácia (osvetlenie, prepínanie reléových kontaktov...)

  Riadiaca jednotka - je logická jednotka prístupového systému. Základná charakteristika je kapacita pamäte. Vyššie rady riadiacich jednotiek umožňuje riadiť viacero dverí a ponúka viacej užívateľských funkcií (možnosť softwarového riadenia, pamäť udalostí, autorizácia prístupov, časové okná...).

 • Cenová ponuka

  V prípade vypracovania cenovej ponuky nás kľudne kontaktujte telefonicky, e-mailom alebo osobne kontakty.

 • Súpravy KIT - jednoduché krabicové riešenia.

  Sú najlepšou voľbou pri požiadavke dorozumievacieho vrátnika pre 1 alebo 2 účastníkov.

  Vchodové tablá sú dostupné len s jedným alebo dvomi tlačidlami.

  Tieto súpravy sú v základnom delení dostupné ako Audio, Video a ich kombináciami s prístupovým systémom (kód, karty, prívesky a odtlačky prstov).

  Podstatou KITov je, že v sebe obsahujú všetko čo potrebujete pre požadované zapojenie

  (vchodové tablo, telefón, montážny rámček, príslušenstvo...).

  Inštalácia je omnoho menej náročnejšia, tj. na zapojenie Vám postačí menej žíl káblu ako pri iných systémoch.

  V ďalšom delení si môžete vyberať z dizajnu vchodových tabiel, z ich montáže na povrch alebo pod omietku.

  Vo Video KIToch môžete voliť medzi čiernobielymi alebo farebnými variantmi a samozrejme aj s rozšírením o prístupový systém.

  Ak Vaša požiadavka znie, že na vchodovom table má byť 1 tlačidlo a v objekte 2 audio telefóny, nie je problém. K danej súprave sa môže zapojiť ďalší telefón.

  V Audio KIToch môžu byť zapojené maximálne dva telefóny, kde pri Video KIToch

  až 4 video telefóny.

  Taktiež požiadavka videovrátnika pre 2 a viacej vchodov je možná (max.4).

  K zaujímavostiam ešte uvediem, že ak ste kabelážou značne obmedzený, VIDEX má v ponuke aj KITy pre zapojenia po dvoch žilách pre Audio aj pre Video.

  Požiadavku na videovrátnik s bez slúchadlovým videotelefónom (Hands-free) tiež nájdete medzi KITovými súpravami.

  Široká ponuka VIDEX súprav Vám jednoznačne uľahčí riešenie dorozumievacieho vrátnika za veľmi príjemných podmienok.

 • Súprava Video vrátnika VK4K.

  Pod týmto označením sa skrýva videovrátnik s množstvom zaujímavých funkcií.

  V základe si môžete vyberať medzi čiernobielym alebo farebným video zobrazovaním, z montáže vchodového tabla na povrch alebo pod omietku ako aj v kombinácií s prístupovým systémom (kódová klávesnica, bezkontaktné čítačky prístupových médií, biometrický prístup).

  V cenníkových položkách sú tieto súpravy dostupné pre 1 alebo 2 účastníkov. Konkrétne, súprava pre dvoch účastníkov je najlepším riešením pre objekty ako sú napríklad dvoj domy, kde súprava obsahuje vchodové tablo s dvoma tlačidlami, dva videotelefóny a príslušenstvo.

  Zaujímavosťou je, že v takomto zapojení môžete cez tento vrátnik volať z jedného telefónu na druhý. V tomto prípade sa jedná o audio interkomunikáciu, ktorej nastavenie závisí len na Vašich požiadavkách.

  Pre prípad jedného účastníka s požiadavkou až štyroch video telefónov je možnosť k súprave pripojiť ďalšie tri telefóny.

  A teraz opačne, ak potrebuje nainštalovať videovrátnik na štyri vchody, aj to sa dá riešiť rozšírením tohto vrátnika. Stačí len zodpovedať otázku, či na vchodových tablách má byť jedno, dve alebo štyri tlačidlá.

  Pre zaujímavosť uvediem, že ku každému videotelefónu je možné pripojiť dva audio telefóny.

  Súpravy VK4K sú dostupné aj s pamäťou, kde vchodová kamera odfotografuje návštevu, ktorá vám zvonila počas vašej neprítomnosti.

  Sú to široké možnosti, prispôsobivosť plus elegantný dizajn, ktoré robia súpravu videovrátnika VK4K zaujímavou pre zákazníka, ale aj montážnu firmu

  (nenáročná inštalácia, menšia požiadavka na kabeláž, prenos videosignálu aj netienenou formou).

 • VIDEX - Modulárny systém.

  Pojem modulárny, taktiež stavebnicový je základné označenie pre systém, ktorý je možné rôzne meniť „tvarovať", a práve Videx patrí k týmto dorozumievacím systémom. Je plne prispôsobivý podľa požiadaviek zákazníka, vo viacerých prípadoch mu ponúka až niekoľko možností výberu.

  Vchodové tabla sú k dispozícií v dvoch plnohodnotných dizajnových prevedeniach, v sérii 800 a v série 4000. Na prvý pohľad rozdielne, ale predsa s totožným rukopisom jednej značky.

  Všetky kombinácie tlačidlových modulov, audio modulov, spoločných audio/video modulov aj modulov prístupového systému, umožňujú realizáciu vchodových tabiel podľa presných požiadaviek.

  Podľa počtu tlačidiel na vchodovom table sa navrhnú všetky možné prevedenia.

  Konkrétne tlačidlové moduly sú dostupné v prevedeniach 5 tlačidiel na jednom module alebo 10 tlačidiel na jednom module (2x5).

  Použitím 10 tlačidlových modulov sa zmenšuje rozmer celého tabla, čo je výhodné tam, kde nie je veľa priestoru na inštaláciu. Samozrejme, že čím menšie vchodové tablo, tým sa použije menší montážny rám a tým sa mení aj cena.

  Montážne rámčeky sú dostupné pre montáž na povrch steny alebo zapustené_pod omietku.

  Taktiež si zákazník môže vybrať aj z bohatého estetického prevedenia.

  Kapacitne je VIDEX zaujímavý tým, že dokáže elegantne riešiť požiadavky jednotlivcov, respektíve objekty s malým počtom obyvateľov, tak aj veľké obytné domy. Konkrétne vyjadrené v číslach; od 1 tlačidla na vchode až 100 a viac. Presnú maximálnu hranicu neuvádzam zámerne, lebo je závislá od typu elektrického zapojenia.

  Čo mám tým na mysli?

  Samotné vyhotovenie zvončekového dorozumievacieho zariadenia môže byť analógové alebo digitálne. Podrobný popis a rozdiely uvediem v ďalšom článku, ale v základe je rozdiel v možnostiach týchto systémov, v ich náročnosti na inštaláciu, v charakteristikách a podobne.

   

  K modulárnemu systému patria aj moduly prístupového systému. Takisto ako tlačidlové moduly, aj moduly prístupu sa inštalujú do montážneho rámčeka. Zas je to len vecou výberu pretože prístupové prvky, čítačky (kariet, príveskov) alebo kódové klávesnice, môžu byť inštalované aj samostatne, mimo montážny rámček. Konkrétny prípad; dom s dvomi vchodmi, na jednom vchode je tlačidlové tablo s prístupovým modulom v spoločnom montážnom rámčeku a na druhom vchode je iba prístupový modul.

 • NUDV – Pripojenie k pobočkovým ústredniam.

  VIDEX NUDV moduly sú moduly pripojiteľné k pobočkovým ústredniam, dizajnového prevedenia série 4000.

  Vhodné pre požiadavky vchodového audio vrátnika v objektoch, kde je inštalovaná pobočková ústredňa.

  Zopár základných charakteristík:

  - možnosť zapojenie 1 až 64 tlačidiel

  - hlasová komunikácia je napájaná len z telefónnej linky

  - impulzná aj tónová (DTMF) voľba

  - dve 16-násť miestne čísla ku každému tlačítku

  - prepínanie módov deň/noc

  - možnosť pripojenia dvoch nezávislých el. zámkov pre otváranie dverí

  - možnosť využitia 5-tich módov relé spínačov (napr. kamera, osvetlenie, postupné otváranie...)

  - možnosť pripojenia číselnej klávesnice pre priamu alebo pre voľbu tel. č. s pamäti

  - možnosť programovania pripojením k počítaču

  A mnoho ďalších zaujímavých nastavení s prehľadným softwarom pre ešte ľahšie nastavenie modulu NUDV. Presne viete určiť, ktoré tlačidlo na vchodovom table bude zvoniť Vami zvolenú klapku, dĺžku komunikácie, predĺženie komunikácie, nastavenie tlačidla pre otvorenie vchodového zámku a podobne.

  NUDV.jpg

   

   

Kontakty

Digital Security Controls Slovensko s.r.o.

Odborárska 52
83104 Bratislava
tel.fax: +421 2 4463 0414-15

 

info@videx.sk

www.dsc.sk

www.kelcomint.sk

 

KATALÓGY

Katalog VX2200

Katalog VX2300

Katalog GSM 2017

Katalóg Videx 2016-2017

Katalóg Videx 2015

Katalóg Videx 2013-2014

Katalóg Videx 2013

Katalóg Audio-video súprav 2012

Katalóg Krislallo

Katalóg 2010

Katalóg 2009

 


Zaujímavé:
Znížené ceny farebných COLOR videosúprav.
Znížené ceny COLOR videotelefónov a kamerových modulov.
Audio alebo Video telefóny v dizajnovom prevedení ANTIVANDAL VR5178 , VR5478.
NUDV vstupné moduly k telefónnej ústredni.
Autonómne prístupové moduly.

Novinky

Všetky ceny uvedené v € sú prepočítana konverzným kurzom 1 € = 30,1260 Sk

2008 Všetky práva vyhradené